Plitvice a Záhreb BUS

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART 2023 v Záhrebe

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Záhreb s jeho vianočnou výzdobou, adventným programom a bohatou ponukou tradičných chorvátskych vianočných pokrmov a nápojov je jednou z najlepších vianočných destinácií v Európe. Zažite ho s nami!

Bez akéhokoľvek prikrášľovania, Záhreb s jeho vianočnou výzdobou, adventným programom a bohatou ponukou tradičných chorvátskych vianočných pokrmov a nápojov, sa úplne právom v roku 2016 až 2018 stal podľa ankety European Best Destinations výhercom titulu „Najlepší adventný trh v Európe“.

1. deň

Odchod do Záhrebu

Cesta do Chorvátska v nočných hodinách podľa nástupných miest.

Po príchode do Záhrebu sa ubytujeme a vykročíme do historického centra mesta. Začneme Horným mestom cez dve stredoveké jadrá, Kaptol a Gradec. Ďalej nás čakajú námestie bána J. Jelačiča, Záhrebská katedrála, prvá verejná promenáda Strossmartre, stredoveká mestská veža Lotrščak, lanová dráha Uspinjača a tunel Grič z 2. svetovej vojny.

2. deň

Stretneme sa na recepcii a autobusom sa odvezieme k Aleji Hermanna Bollého, v ktorej je ukrytý najmajestátnejší cintorín v juhovýchodnej Európe - Mirogoj z 19. storočia - chorvátsky panteón.

Prestávka na obed.

V popoludňajších hodinách sa vydáme za spoznávaním druhej časti Záhrebu – Dolného mesta, ktoré je vrcholom urbanizmu 19. storočia.  Nazýva sa tiež Lenucijova alebo Zelená podkova a je akýmsi náprotivkom viedenskej Ringstrasse. V Dolnom meste je aj 16 poschodový mrakodrap Záhreb 360, ktorý je najkrajším vyhliadkovým miestom. Hovorí sa, že kto nevidel Záhreb z tohto miesta, ako keby v Záhrebe ani nebol. V podvečerných hodinách sa rozlúčime s adventnými trhmi. Posledné nákupy suvenírov, medzi ktorými by nemalo chýbať perníkové srdce „licitar“  a tabuľka čokolády Kraš a čokoládové bonbóny Bajadera a Griotte.

3. deň

Návrat domov

Po raňajkách v hoteli odchádzame smerom na Slovensko.

ma3oska travel zajazd

december - Advent

ma3oska travel zajazd

raňajky

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom, nástup/výstup od RK po BA

Termíny

od 15.12.2022
do 18.12.2022
voľný
od 215,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné