Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART 2023 v Záhrebe

Vianočný Záhreb BUS

Advent ako z rozprávky

Záhreb s jeho vianočnou výzdobou, adventným programom a bohatou ponukou tradičných chorvátskych vianočných pokrmov a nápojov je jednou z najlepších vianočných destinácií v Európe. Zažite ho s nami!

Bez akéhokoľvek prikrášľovania, Záhreb s jeho vianočnou výzdobou, adventným programom a bohatou ponukou tradičných chorvátskych vianočných pokrmov a nápojov, sa úplne právom v roku 2016 až 2018 stal podľa ankety European Best Destinations výhercom titulu „Najlepší adventný trh v Európe“.

1. deň

Odchod do Záhrebu

Cesta do Chorvátska v nočných hodinách podľa nástupných miest.

Po príchode do Záhrebu sa ubytujeme a vykročíme do historického centra mesta. Začneme Horným mestom cez dve stredoveké jadrá, Kaptol a Gradec. Ďalej nás čakajú námestie bána J. Jelačiča, Záhrebská katedrála, prvá verejná promenáda Strossmartre, stredoveká mestská veža Lotrščak, lanová dráha Uspinjača a tunel Grič z 2. svetovej vojny.

2. deň

Stretneme sa na recepcii a autobusom sa odvezieme k Aleji Hermanna Bollého, v ktorej je ukrytý najmajestátnejší cintorín v juhovýchodnej Európe - Mirogoj z 19. storočia - chorvátsky panteón.

Prestávka na obed.

V popoludňajších hodinách sa vydáme za spoznávaním druhej časti Záhrebu – Dolného mesta, ktoré je vrcholom urbanizmu 19. storočia.  Nazýva sa tiež Lenucijova alebo Zelená podkova a je akýmsi náprotivkom viedenskej Ringstrasse. V Dolnom meste je aj 16 poschodový mrakodrap Záhreb 360, ktorý je najkrajším vyhliadkovým miestom. Hovorí sa, že kto nevidel Záhreb z tohto miesta, ako keby v Záhrebe ani nebol. V podvečerných hodinách sa rozlúčime s adventnými trhmi. Posledné nákupy suvenírov, medzi ktorými by nemalo chýbať perníkové srdce „licitar“  a tabuľka čokolády Kraš a čokoládové bonbóny Bajadera a Griotte.

3. deň

Návrat domov

Po raňajkách v hoteli odchádzame smerom na Slovensko.

ma3oska travel zajazd

december - Advent

ma3oska travel zajazd

raňajky

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom, nástup/výstup od RK po BA

Termíny

od 15.12.2022
do 18.12.2022
voľný
od 215,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter