Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART 2023 v Záhrebe

Rozkvitnutý Záhreb – aj tak sa dá charakterizovať zájazd počas kvetinovej výstavy a ako bonus Plitvické jazerá.

Do Záhrebu už desaťročia v máji smerujú stovky vystavovateľov z Chorvátska a iných európskych krajín, ktorí počas festivalu FLORAART - MEDZINÁRODNEJ VÝSTAVY KVETÍN A ZÁHRAD, premenia Záhreb na jednu veľkú kvetinovú záhradu. FLORAART v Záhrebe je najväčšou záhradníckou udalosťou v tejto časti Európy a jednou z najväčších v Európe vôbec. Výstavy kvetín sa v Záhrebe konali už v 19. storočí a dnes sú pokračovaním starej tradície zdobenia šľachtických záhrad.

Na výstavnej ploche mestského parku BUNDEK na viac ako 300 000 m2 otvoreného priestoru a 2000 m2  uzavretého priestoru, nájdete počas festivalu raj kvetín. Od irisu, ktorý je národným kvetom Chorvátska, cez okrasné rastliny, trvalky, rezané kvety, črepníkové rastliny až po majstrovsky naaranžované kvetinové diela. Výstava prebieha aj na ďalších miestach v Záhrebe a oblieka tak mesto do nádherných kvetinových šiat. Súčasťou výstavy je predaj sadeníc a kvetov, tiež početné  hudobné a zábavné predstavenia. Odnesiete si množstvo inšpirácií a nových nápadov pre skrášlenie vašich záhrad a balkónov.

Po rušnom a zážitkami nabitom dni v Záhrebe sa na druhý deň presunieme hlbšie do vnútrozemia, takmer k hraniciam s Bosnou a Hercegovinou, kde navštívime najstarší a rozlohou najväčší NÁRODNÝ PARK  v Chorvátsku - PLITVICKÉ JAZERÁ, zapísané od roku 1979 do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO.

0. deň - 1. deň

Cesta do Chorvátska

Cesta do Chorvátska v nočných hodinách podľa nástupných miest zo Slovenska

Nástupné miesta:

 • 22.00 hod. - Ružomberok, železničná stanica
 • 22.45 hod. - Martin, zastávka MHD OC TULIP  
 • 23.15 hod. - Žilina, zastávka MHD pri železničnej stanici
 • 00.15 hod. - Trenčín, železničná stanica
 • 01.15 hod. - Trnava, železničná stanica
 • 02.00 hod. - Bratislava, DK Istropolis

 

1. deň

Záhreb

Príchod do Záhrebu v doobedňajších hodinách 

Po príchode do Záhrebu strávime dopoludnie návštevou mestského parku Bundek – Festivalu kvetín a záhrad FLORAART. Popoludní presun do centra Záhrebu. Ubytovanie sa a po krátkom osobnom voľne pešia prehliadka pamätihodností a zaujímavých miest Horného mesta – stredovekého Kaptolu a Gradecu, ktoré by žiaden návštevník Záhrebu nemal minúť. V podvečerných hodinách prechádzka romantickými námestiami a elegantnými promenádami Dolného mesta, tzv. Lenucijovou podkovou s návštevou botanickej záhrady, jedného z výstavných miest festivalu. Večer osobné voľno.

2. deň

Návšteva národného parku PLITVICKÉ JAZERÁ

Po raňajkách odchod do Národného parku Plitvické jazerá. V národnom parku strávime takmer celý deň. Prejdeme sa sústavou Dolných jazier  a Horných jazier, prevezieme sa elektroloďou cez najväčšie jazero Kozjak,  jazdou panoramatickým vozidlom sa nám naskytnú nádherné vyhliadky na početné tyrkysové jazerá a burácajúce vodopády. V ich úchvatných scenériách sa natáčali dobrodružné scény filmu Winnetou. Po prehliadke národného parku možnosť návštevy reštaurácie Lićka kuča, v štýle tradičnej ľudovej architektúry. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.

3. deň

Odchod domov

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách podľa miest výstupu: 

 • Bratislava, DK Istropolis
 • Trnava, železničná stanica 
 • Trenčín, železničná stanica
 • Žilina, zastávka MHD pri železničnej stanici
 • Martin, zastávka MHD OC TULIP 
 • Ružomberok, železničná stanica

 

ma3oska travel zajazd

jún

ma3oska travel zajazd

raňajky v cene

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom, nástup/výstup od RK po BA

Termíny

od
do
0 dní
od 195,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter