Festival kvetín v Záhrebe

Medzinárodná výstava kvetín a záhrad FLORAART 2023 v Záhrebe

Plitvice a Záhreb BUSom

Víkend na Plitvických jazerách a v Záhrebe bez zhonu. Chorvátsko INAK

Čakajú nás fotogenické miesta – starý historický Záhreb a Plitvické jazerá. Táto kombinácia zájazdu nám dá veľa energie, znalostí a pohladí dušu a oko. Chorvátsko má čo ponúknuť aj mimo jadranského pobrežia.

Čo navštívime?

 • ZÁHREB

Hlavné a najväčšie mesto Chorvátskej republiky svojou návštevnosťou a atraktívnosťou dobieha iné európske metropoly. Spája v sebe nestratenú spätosť s prírodou a bohatstvo možností veľkomesta. Spoznáte mesto a jeho históriu, zoznámite sa s osobnosťami, rodenými Záhrebčanmi, ale aj s tými, ktorí do tohto mesta prišli a viac ho neopustili a ktorí svojou veľkosťou prekročili hranice Chorvátska a pozná ich celý svet. Záhreb, aj keď leží vo vnútrozemí, vo vzduchu cítiť duch Stredomoria. Nie je to len pre blízkosť mesta k Jadranskému moru, ale aj pre životný štýl Záhrebčanov - sú majstri života, vedia kde v čiernej nájsť aj bielu.

 • PLITVICKÉ JAZERÁ 

My poznáme "PLITVICE" ako miesto, kde sa natáčali filmy s Winnetuom, či jeho verným priateľom Old Shatterhandom. No a práve tento "Poklad na Striebornom jazere" počas nádhernej Zlatej jesene si tu spolu vychutnáme. NÁRODNÝ PARK PLITVICKÉ JAZERÁ - je najstarším a rozlohou najväčším z ôsmich národných parkov v Chorvátsku. UNESCO uznalo ich jedinečnosť pre travertínové bariéry, ktoré jednotlivé jazerá oddeľujú a cez ktoré tečúca voda vytvára vodopády. V roku 1979 boli Plitvické jazerá zapísané do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO ako sústava 16 – tich rôzne veľkých jazier, v rôznej nadmorskej výške, ktoré sú kaskádovito pospájané v dĺžke takmer  9 km. Nie je divu, že sa táto nádherná sústava jazier a vodopádov v roku 2011 ocitla na zozname v prvej desiatke najkrajších vodopádov sveta, hneď po Niagarských vodopádoch.Plitvickú sústavu jazier tvoria dve skupiny jazier – DOLNÉ JAZERÁ A HORNÉ JAZERÁ. V sústave Dolných jazier sa nachádza diamant a najväčšie lákadlo – VELIKI SLAP (Veľký vodopád), najvyšší vodopád nielen v národnom parku ale aj v Chorvátsku, ktorý padá do 78 metrov hlbokej Koranskej priepasti. V sústave Horných jazier Vám možno zastavia, zrýchlia alebo vyrazia dych vodopády Prštavci a Galovački buk.Na hladine krištáľovo čistých jazier smaragdovej, modrej, zelenej farby uvidíte množstvo vodných živočíchov. Bohatá flóra a fauna v národnom parku patrí k najzachovalejším svojho druhu v Európe. Jedným z domorodých plemien, ktorých stáda sa stále pasú na trávnatých plochách v okolí národného parku je ovca plemena Lika Pramenka. Vysoko kvalitné produkty z jahniat Lika si môžete kúpiť alebo ochutnať pri vstupe č. 1 v reštaurácii Lićka kuća, postavenej v štýle tradičnej ľudovej architektúry.

 

0. deň

Cesta do Chorvátska

Cesta do Chorvátska v nočných hodinách podľa nástupných miest.

Nástupné miesta - zvoz za doplatok podľa počtu cestujúcich:

 • 22.00 hod. - Ružomberok, železničná stanica
 • 22.45 hod. - Martin, zastávka MHD OC TULIP  
 • 23.15 hod. - Žilina, zastávka MHD pri železničnej stanici

pokračujeme - 1. deň (sobota) - smer ZÁHREB

 • 00.15 hod. - Trenčín, železničná stanica
 • 01.15 hod. - Trnava, železničná stanica
 • 02.00 hod. - Bratislava, DK Istropolis

Príchod do Záhrebu v ranných hodinách.

1. deň

Záhreb

Po príchode do Záhrebu čas na kávičku a čaká nás prehliadka mesta. Poprechádzame sa starým historickým centrom Záhrebu - Horným mestom cez dve stredoveké jadrá, Kaptol a Gradec. Námestie bána J. Jelačiča, ktoré je hlavným námestím a miestom, Arcibiskupský dvor s parkom Ribnjak a 108 metrov vysoká neogotická katedrála Nanebovzatia blaženej Panny Márie a svätých Štefana a Ladislava, alebo ako ju poznáme Záhrebská katedrála, so zachovalými zvyškami stredovekej pevnosti zo 16. storočia, ktorej bola súčasťou. Kamenná brána z 13.storočia, Námestie sv. Marka, ktorému dominuje najstarší kostol v meste, kostol sv. Marka z polovice 13. storočia. Nádherný jezuitský komplex s najkrajším barokovým kostolom sv. Kataríny z 18. storočia, najväčšia galéria v Chorvátsku Klovičevi dvoriprvá fontána Gradecu so sochou rybára, plató Gradec s výhľadom na najmajestátnejší cintorín v juhovýchodnej Európe Mirogoj, prvá verejná promenáda, nazvaná aj Strossmartre, podľa populárnej parížskej promenády Montmartreu, najhlasnejšie mestské hodiny, ohlasujúce denne poludnie  streľbou z kanóna od roku 1877 – stredoveká mestská veža z 13. storočia Lotrščak, najkratšia 66 metrová pozemná lanová dráha na svete Uspinjača a tunel Grič z 2. svetovej vojny, ktorého podzemné chodby vedú až do stredovekej pevnosti Medvedgrad na úpätí pohoria Medvednica.

Po ubytovaní sa a osobnom voľne pokračujeme ďalej.

Zažijeme aj cestovanie v čase "Zagrebaćki vremeplov" - jedinečnú kultúrnu udalosť, počas ktorej ožíva minulosť a zvyky mesta. Najväčším lákadlom je  atmosféra na najväčšom a najslávnejšom trhu v Záhrebe, Dolaci - kde stretnete predávať "kumice" - ženy, ktoré z okolia mesta v minulosti denne kráčali kilometre  do Záhrebu  s nošami na hlavách plnými ovocia, zeleniny, smotany, syrov a iných výrobkov zo svojich záhrad. Dych berúci je aj aj slávnostný ceremoniál chorvátskej ľahkej jazdy pešiakov a jazdcov na koňoch, ktorí v tridsaťročnej vojne vstúpili do služieb francúzskej armády a do sveta priniesli módny doplnok - kravatu. 

Prechádzku zakončíme na najdlhšej ulici Ilica, ktorá nás priláka vôňou horúcej čokolády a vychýrených krémešov v prvom Choco bare chorvátskej čokoládovne KRAŠ.

Večer voľno na nákup suvenírov, darčekov, ale aj vychutnanie si Záhrebu cez skvelú kulináriu, ale aj prostredníctvom samotnej atmosféry toho fantastického mesta.

2. deň
Plitvické jazerá

Raňajky formou bufetových stolov, odchod do Národného parku Plitvické jazerá.

Pešia prehliadka Plitvických jazier - sústavou s vodopádmi a vyhliadkami - kaňonom Dolných jazier od Veľkého vodopádu k jazeru Kozjak. Občerstvenie a nákup suvenírov. Plavba elektroloďou po jazere Kozjak k Horným jazerám. Prechod Hornými jazerami do stanice panoramatického vozidla. Jazda panoramatickým vozidlom s prekrásnymi vyhliadkami do stanice, odkiaľ krátkou chôdzou chodníkmi, z ktorých sa nám naskytnú výhľady na jazerá a vodopády, dôjdeme k výstupu z národného parku.

Po prehliadke národného parku možnosť návštevy reštaurácie Lićka kuča, kde je takmer všetko „Lićko“ – lički guláš, lički šalát, ličko pivo.

Odchod domov

3. deň

Príchod domov

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách podľa miest výstupu: 

 • Bratislava, DK Istropolis - hlavný výstup 
 • Trnava, železničná stanica 
 • Trenčín, železničná stanica
 • Žilina, zastávka MHD pri železničnej stanici
 • Martin, zastávka MHD OC TULIP 
 • Ružomberok, železničná stanica 

Výstupy od Trnavy po Ružomberok za doplatok.

ma3oska travel zajazd

september - október

ma3oska travel zajazd

raňajky

ma3oska travel zajazd

slovenský sprievodca

ma3oska travel zajazd taliansko

3 dni

autobusom, nástup/výstup od RK po BA

Termíny

od
do
0 dní
od 259,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Žiadne zájazdy sa nenašli

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter