Zamrznutý Bajkal a Transsib III.

Jazero Bajkal a trasa Irkutsk – Vladivostok

Magický BAJKAL

Najhlbšie jazero sveta

Kamčatka

Polostrov vulkánov, gejzírov a kamčatských krabov

Zamrznutý BAJKAL

Zima na Bajkale - s nami vám zima nebude - to garantujeme!

Pohľady ako z Mrázika. Pocity stáť si len tak na „vode“ a pod vami niekoľko stoviek metrov vody. Jazero ako zrkadlo, jazero – zázrak. Aj toto je Bajkal v zime. Neváhajte a poďte s nami zažiť jeden z najsilnejších cestovateľských zážitkov. A ako bonus časť Transsibu.

Tentokrát sa vyberieme k jazeru Bajkal v zime a to v jednom z našich poznávacích zájazdov z cyklu "foto tour ma3oska".  Našou úlohou bude urobiť tie najkrajšie zábery jazera s hĺbkou 1642 metrov v období, kedy sa jeho hladina premení na jedno veľké zrkadlo. Ale nielen jazda po tomto zamrznutom jazere nás čaká.

Ako bonus - Olkhon ice fest - ľadové kráľovstvo ľadových sôch priamo na zamzrnutom ľade jazera BAJKAL

"Lovíme tie najkrajšie zábery"

0. deň

Odlet smer Irkutsk - Viedeň resp Budapešť.

1. deň

Irkutsk

Po prílete transfer na hotel. Na hoteli si zložíme veci  a ideme sa zoznámiť s mestom. Začíname s pomalou aklimatizáciou, nakoľko v Irkutsku bude 7 hodinový časový rozdiel.  V podvečer miestneho času prechádzka po nábreží rieky Angara – jedinej rieky, ktorá vyteká z jazera Bajkal. Navštívime krásne pravoslávne chrámy, napr. dominantu Irkutsku - chrám Zjavenia, a budeme obdivovať miestnu architektúru. V centre Irkutsku navštívime aj skanzen pod názvom KVARTAL 130 - malebné drevené domčeky starej ruskej architektúry. Tu sa posilníme. Určite nesmie na stole chýbať miestna ryba – Omuľ, ktorá je veľmi chutná a má veľa pre telo tak prepotrebných Omega 3 kyselín. Začíname totiž ten správny stravovací režim.

Večer – voľný program, oddych.

 

2. deň

Smer jazero Bajkal - ostrov Oľchon

Stretneme sa na recepcii, čaká nás transfer na ostrov Oľchon. Cestou si dáme obed v typickej miestnej burjatskej reštaurácii - ochutnáme skvelé boozy a začneme sa spoznávať kultúru a tradície miestnych burjatov. Navštívime aj miestne burjatske múzeum a šamana. Príchod na ostrov Oľchon sa predpokladá cca o 16:00 hod., časť  transferu bude po priezračnom zamrznutom jazere Bajkal – všetky trasy sú preverené a presne značené. Po ľadovej ceste sa zastavíme a urobíme svoje prvé kroky na bajkalskom ľade.  Ubytovanie, prechádzka a zoznámenie sa s nádherným magickým zamrznutým jazerom a okolím. Večera, oddych.

 

 

3. deň

Vítanie dňa na skale Šamanka

Skoro ráno odchod na skalu Šamankakde budeme fotiť náš prvý ranný úsvit. Miesta miestnych šamanov majú ohromnú silu. Návrat na chatky, raňajky. Po raňajkách odchádzame, smer mys Hoboj, kde budeme až do podvečera a budeme fotiť náš prvý západ slnka. "Obed na ľade", na čerstvom bajkalskom vzduchu. Do chatiek sa vrátime k večeru. Čaká nás ešte večera a potom už oddych. Uložíme sa skoro do postele, nakoľko ďalší deň nás čaká skoré vstávanie a ďalšie dobrodružstvo na ľade.

4. deň

Fotíme ľadové kráľovstvo

Pre tých, čo nemajú problém so skorým vstávaním a prvoradý je pre nich "lov" tých NAJ záberov – skorý odchod z hotela k budhistickému pamätníku na ostrove Ogoj, aby sme stihli východ slnka. Návrat a raňajky v hoteli. Doobedu voľno, poprípade prechádzka po miestnej dedinke, kde určite nenájdete žiadnu architektúru 21. storočia, ale je tu všetko veľmi autentické a fotogenické. Nákup suvenírov a miestnej údenej ryby – omuľa (je to pochúťka plná Omega 3 kyselín). Obed, ktorý si sami uvaríme - miestne žienky nás naučia variť boozy. Čo to to je?  Boozy sú typické jedlo burjatov - akási kapsička s mletým mäsom, naparená v parnom hrnci. Poobede vyrážame za ďalším dobrodružstvom – fotografovanie západu slnka v jaskyni Charanci. Na chatky sa vrátime po 20:00 hod. Večera a oddych.

5. deň

Transfer naprieč Bajkalom - Listvjanka

Po raňajkách návrat na pevninu cez jazero Bajkal na špeciálnych vzduchových vznášadlách - chivuse. Toto pohodlné vznášanie sa na jazere bude pre vás určite silný zážitok. Pozrieme si ľadové jaskyne, ostrov Choboj a porozprávame o zvykoch miestnych domorodcov Burjatov. Dovezieme/povznášame sa až do Listvjanky, kde sa ubytujeme. Poobede návšteva Múzea jazera Bajkal. Kto bude mať záujem, môže sa previesť po ľade aj na psích záprahoch či ruskej trojke. Večerná prechádza po pobreží, návšteva miestneho trhu v Kvartále 130, kde si kúpite autentické suveníry pre svojich najbližších.

 

6. deň

Návrat do Irkutsku

Ráno po raňajkách sa vraciame do Irkutsku. Cestou sa zastavíme v miestnom skanzene Taľcy, kde sa dozvieme veľa zaujímavostí zo života obyvateľov tejto časti Ruska. Život v oblastí okolo jazera Bajkal bol zaujímavý a   Ubytovanie sa v hoteli. Večer sa ešte prejdeme okolo rieky Angara, spoločná večera s programom ma rozlúčku dokúpime darčeky a pobalíme sa, aby sme ráno mohli pokračovať ďalej.

7. deň

Transsibírskou magistrálou okolo jazera Bajkal do Ulan-Ude

Dnes pokračuje naše dobrodružstvo ďalej. Vlakom Transsibírskej magistrály sa vyberieme okolo jazera Bajkal. Naskytnú sa nám neuveriteľné pohľady na jazero. Smerujeme do Ulan-Ude.

Na obed dorazíme do mesta Ulan-Ude, ktoré je hlavným mesto Burjatska. Ubytujeme sa v hoteli a vyrazíme obdivovať mesto, jeho pešiu zónu, kde natrafíme aj na najváčšiu hlavu Lenina! Tento monument veru stojí za to, aby sme si urobili selfíčko...

Návšteva budhistického centra v Ulan-Ude. Neskoro večer sa vrátime na hotel.

8. deň

Odlet domov

Dnes nás čaká odlet domov, transfer cez Moskvu.

február - marec

plná penzia

slovenský sprievodca

9 dní

ma3oska-travel-doprava-vlak-transsib-lietadlo

letecky do/z Ruska, Transsib. magistrálou do Ulan-Ude

Termíny

od 15.02.2022
do 23.02.2022
voľný
od 980,00 EUR

Výpočet ceny

Polia označené * sú povinné

Táto web stránka používa súbory cookies