Zanzibar: Ostrov korenia a krásnych pláží

1. deň

Odlet z Viedne s 1 prestupom.

2. deň

Prílet na Zanzibar.

 

Transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

 

Azao Beach Resort & Spa 4*

POLOHA                                                                                                    
• hotel sa nachádza pri krásnej piesočnatej pláži  v časti ostrova Pongwe • v prekrásnom prostredí • 46km od letiska na Zanzibare

POPIS  
• hotel ponúka 49 izieb • lobby • recepcia • trezor • 2 reštaurácie • 2 bary • 1 bazén • 1 detský bazén • internetový kútik • parkovisko • fitness centrum • wellness (za poplatok)
   
UBYTOVANIE                                                                                         
• štandardné dvojlôžkové izby • TV/SAT • kúpeľňa s WC • fén • minibar • trezor • balkón alebo terasa

STRAVOVANIE  
raňajky formou bufetových stolov
polpenzia: raňajky a večere formou bufetových stolov
all inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, alkoholické a nealkoholické nápoje • káva, čaj, občerstvenie

PLÁŽ 
• hotel sa nachádza pri krásnej piesočnatej pláži

3. deň

Po raňajkách v hoteli nasleduje program.

  • PRISON ISLAND:  

Preskúmajte bohatú kultúru a históriu Zanzibaru s návštevou Prison Island. Pozriete sa na veľké korytnačky, ktoré obývajú ostrov. Ocitnete sa v rezervácii obrovských korytnačiek, kde budete obdivovať, hladkať a dokonca kŕmiť tieto nádherné, prastaré, mierumilovné stvorenia.
Doprajte a vychutnajte si oddych v krásnej reštaurácii na malom pieskovom ostrove!
Na ostrov sa doplavíte loďkou 15-20 min jazdy.
V cene je zahrnuté: Plavba loďou z prístavu Stone Town, vstupné poplatky, SK/ CZ hovoriaci sprievodca, pitný režim 1,5 l vody, transfery.

 

  • STONE TOWN

Návšteva Stone Town = “kamenné mesto” je povinnou jazdou pre každého, kto chce pochopiť pravú podstatu tohto ostrova. Prechádzať sa tu môžete labyrintom úzkych krivoľakých uličiek s množstvom malých obchodíkov, bazárov a mešít. Zbadáte tiež dve katedrály, paláce či sídla 
bývalých kolonizátorov. Navštívite niekdajšie cely, v ktorých držali otroci, pochopíte, prečo je v rámci areálu krásne zdobený anglikánsky kostol a zaujímavá výstava vám predostrie desivé príbehy, ktoré sa tu odohrali ani nie 150 rokov dozadu. Navštívite starobylú pevnosť zo 17. storočia a krásnu záhradu Forodhani parku. Môžete navštíviť múzeum a nazrieť do domu Fredyho Merkuryho, speváka skupiny Queen, ktorý odtiaľto pochádza.
V cene je zahrnuté: SK/ CZ hovoriaci sprievodca, vstupné poplatky, transfery

 

  • DARAJANI market  

Ak chcete zažiť niečo veľmi typické a lokálne, určite ho navštívte!Na vnemy, silný zážitok je hlavne jeho rybí trh. Uvidítu tu tuniaky vážiace aj 40kg, krevety, chobotnice a ďalšie morské “potvory”, ktorých meno ani nepoznáte, porozkladané na kamenných pultoch, medzi nimi sediaci alebo ležiaci predajcovia a príšerný zápach rybaciny do toho. Našou hygienickou kontrolou by toto miesto asi neprešlo, ale zážitok je to 100-bodový. Hneď vedľa nájdete trh s mäsom, ovocím, koreninami alebo lokálnymi výrobkami. Niečo ako naše farmárske trhy, ale na africký spôsob. Jednoducho estráda farieb, vôní a typického afrického ruchu!
V cene je zahrnuté: SK/CZ hovoriaci sprievodca, transfery

Po programe nasleduje transfer do hotela a voľný program.

4. deň

Po raňajkách v hoteli nasleduje program.

  • NAKUPENDA beach 

Ostrov Mnemba, je jedným z najkrajších miest na ostrove na šnorchlovanie.Tento výlet ti dovolí preskúmať podmorskýsvet, vidieť nespočetné množstvo farebných rýb a iných morských živočíchov, ktoré žijú medzi koralovými útesmi a podmorskými rastlinami.Ak nešnorchluješ, to nevadí, môžeš iba relaxovat na nádhernom pieskovom vale.
Na ostrov sa doplavíte  loďkou 15-20 min. jazdy.
V cene je zahrnuté: Plavba loďou , BBQ obed s  morskými plodmi, ovocná misa, SK/ CZ hovoriaci sprievodca, pitný režim 1,5 l vody, transfer

 

  • SPICE FARM 

Jedna z najznámejších atrakcií na Zanzibare je takzvaná Spice Tour. Vydáte sa na lokálnu plantáž a uvidíte „zákulisné tajomstvá“, ako sa pestujú a spracovávajú jedny z najlepších korenín na svete. Zanzibar je právom prezývaný ostrov klinčekov a vanilky. Ale pri týchto dvoch to nekončí – ideálna klíma v kombinácii s veľmi úrodnou pôdou tvoria priam dokonalé podmienky na pestovanie hocičoho. Zistíte, ako vyzerajú kávové bôby, keď sú ešte na strome, že „peper“ je len jeden a jeho farba závisí od zrelosti a spracovania, uvidíte z čoho sa vyrába jód, že muškátový oriešok vyzerá ako malý Spiderman a pochopíte aj to, prečo sú domáci obyvatelia zdraví a nepotrebujú k tomu žiadne lieky!Spoznáte silu klinčekového biznisu, z ktorého sultán svojho času zarábal viac, ako z neslávneho obchodu s otrokmi a dodnes je kontrolovaný štátom, ktorý môže byť jeho jediným vývozcom. Na konci vás čaká malé prekvapenie od lokálnych chlapcov, ochutnáte chuť ozajstného, čerstvého kokosového mlieka a zaspievate si super song JUMBO, JUMBO …
V cene je zahrnuté: Vstup na farmu, SK/ CZ hovoriaci sprievodca, transfer

 

Po programe nasleduje transfer do hotela a voľný program.

5. deň

Po raňajkách v hoteli nasleduje program.

  • JOZANI FOREST PARK 

Jozani Forest, tiež známy ako Jozani Chwaka Bay National Park, je jediným národným parkom na ostrove Zanzibar. Je to veľmi krásne a pokojné miesto, ktoré stojí za návštevu !Prales je prírodná lekáreňa skutočne úžasný zdroj prírodných liečiv. Každá rastlina alebo strom niečo lieči. Krásnou vecou pri prehliadke lesa Jozani je, že výška stromov a paliem je taká, že ich vrcholce sú skoro v nedohľadne. Miesto je známe aj vzácnymi opicami červenými a ešte ťažšie spozorovateľnými – zanzibarskou Sykesovou opicou, veľmi vzácnym druhom opíc jedinečným 
na Zanzibare. Okrem kolibríkov tu môžete vidieť“Bushbaby”, 50 rôznych druhov motýľov a 40 druhov vtákov. Les je jednou z posledných  zostávajúcich svätyní vo vesmíre červených gueréznych opíc. Sú divoké, ale je možné sa k nim priblížiť a vykonávajú svoje bežné aktivity, akoby ľudskí návštevníci vôbec neexistovali – sú neuveriteľne uvoľnené a cítia sa neobťažované. V záujme ochrany voľne žijúcich živočíchov nie je dovolené chodiť mimo chodníkov bez oficiálneho sprievodcu!Cez les vedie sieť rôznych náučných chodníkov. Hlavná trasa začína pri vchode do parku a trvá jednu hodinu pokojnou prechádzkou.Na druhej strane parku je mangrovová oblasť.  Mangrovová promenáda dáva turistom možnosť nahliadnuť do špeciálneho mangrovového biotopu, ktorý by mohol byť príjemný. Taktiež tu uvidíte vodné i suchozemské korytnačky a môžete ich nakrmiť aj pohladiť.Les Jozani je dobrým miestom na načerpanie nových síl a okrem iných atrakcií na Zanzibare je to najbližšie k prírode.
V cene je zahrnuté: Vstup do parkov, SK/ CZ hovoriaci sprievodca, transfer
 

  • Pláž MTENDE, Babobab záhrada

Počas cesty na Mtende sa zastavíme v krásnej baobab záhrade, kde budete môct vidieť obrovské stromy BAOBAB.Baobab je prehistorický druh, ktorý predchádza ľudstvu aj rozdeleniu kontinentov, pred viac ako 200 miliónmi rokov. Stromy baobabu sa môžu dožiť až 5 000 rokov a dosahujú výšku až 30 metrov a obvod až 50 metrov.
Po prehliadke záhrady sa presunieme na Mtende. Oblasť okolo pláže Mtende je chránená vládou a je relatívne nedotknutá. Hlavná časť pláže sa nachádza medzi dvoma skalnými útvarmi vo veľkej zátoke. Je to jedno z najkrajších miest na Zanzibare. Prechádzkou po pláži uvidíte rôzne skalné útvary, ktoré sú naozaj pôsobivé. Je tu tiež veľa prírodných prílivových bazénov, malých jaskýň, kde môžete vidieť ryby a kraby aj chobotnice. Ak sa trochu prejdete popláži uvidíte krásnu reštauráciu Usumba Rock, ktorá stojí na malej skale nad morom. Krásny vyhlad, tiché prostredie, skvelá swahilská kuchyňa dotvoria atmosféru tohto vyletu!
V cene je zahrnuté: Vstupy, SK/ CZ hovoriaci sprievodca, pitný režim 1,5 l vody

 

  • Prírodný bazén MAALUM

Jedinečné prírodné kúpalisko s úžasnou atmosférou. Špeciálne miesto na opätovné spojenie s prírodou, objavovanie podzemného života, relaxa pokoj.
V cene je zahrnuté: Vstup na kúpalisko, SK/CZ hovoriaci sprievodca, pitný režim 1,5 l vody, transfer

 

Po programe nasleduje transfer do hotela a voľný program.

6. deň

Po raňajkách v hoteli nasleduje program.

  • MNEMBA ISLAND 

Ostrov Mnemba, je jedným z najkrajších miest na ostrove na šnorchlovanie.Tento výlet ti dovolí preskúmať podmorskýsvet, vidieť nespočetné množstvo farebných rýb a iných morských živočíchov, ktoré žijú medzi koralovými útesmi a podmorskými rastlinami.Ak nešnorchluješ, to nevadí, môžeš iba relaxovat na nádhernom pieskovom vale.
Na ostrov sa doplavíte loďkou 15-20 min. jazdy.
V cene je zahrnuté:Plavba loďou , BBQ obed s morskými plodmi, ovocná misa, SK/ CZ hovoriaci sprievodca, pitný režim 1,5 l vody, transfer

Po programe nasleduje transfer do hotela a voľný program.

7.-8.deň

Voľný program

9.deň

Pri pobyte na 9 dní: Check out z hotela do 12:00. Transfer z hotela na letisko,

odlet do Viedne s 1 prestupom (možný prílet do Viedne až na ďalší deň, v závislosti od letových časov).

Pri pobyte na 10 dní: Voľný program

Pri pobyte na 11 dní: Voľný program

10.deň

Pri pobyte na 10 dní: Check out z hotela do 12:00. Transfer z hotela na letisko, odlet do Viedne s 1 prestupom (možný prílet do Viedne až na ďalší deň, v závislosti od letových časov).

Pri pobyte na 11 dní: Voľný program

11.deň

Pri pobyte na 11 dní: Check out z hotela do 12:00. Check out z hotela do 12:00. Transfer z hotela na letisko, odlet do Viedne s 1 prestupom (možný prílet do Viedne až na ďalší deň, v závislosti od letových časov).

Termíny

od 03.04.2023
do 10.04.2023
9 dní
Viedeň
Voľný
od 2.199,00 EUR
od 03.04.2023
do 10.04.2023
9 dní
Budapest
Voľný
od 2.299,00 EUR
od 03.04.2023
do 12.04.2023
11 dní
Viedeň
Voľný
od 2.359,00 EUR
od 17.04.2023
do 24.04.2023
9 dní
Viedeň
Voľný
od 2.199,00 EUR
od 17.04.2023
do 24.04.2023
9 dní
Budapest
Voľný
od 2.199,00 EUR
od 17.04.2023
do 26.04.2023
11 dní
Viedeň
Voľný
od 2.359,00 EUR
od 17.04.2023
do 26.04.2023
11 dní
Budapest
Voľný
od 2.359,00 EUR
od 01.05.2023
do 09.05.2023
10 dní
Viedeň
Voľný
od 2.279,00 EUR
od 01.05.2023
do 09.05.2023
10 dní
Budapest
Voľný
od 2.279,00 EUR
od 07.08.2023
do 14.08.2023
9 dní
Viedeň
Voľný
od 2.399,00 EUR
od 07.08.2023
do 16.08.2023
11 dní
Viedeň
Voľný
od 2.579,00 EUR
Kontaktný formulár

Kontaktujte nás

Pripravujeme

Taliansko

Miláno – TOP výpredaje

Miláno a jeho slávne februárové výpredaje TOP módnych značiek

01 - 02/2024 pripravujeme opäť

ma3oska-gruzinska-poznavacie-zajazdy-lyzovacka

Gruzínsko

Spoznaj a zlyžuj Gruzínsko

Gruzínsko - lyžiarske stredisko GUDAURI

v 2024 opäť v ponuke

zajazd do rima

Taliansko

Trojkráľový Rím

Všetky cesty vedú do Ríma!

plánujeme aj v roku 2024

Taliansko

Bologna, Florencia, Modena a okolie

Taliansko - mestá Bologna, Florencia, Modena, Maranello a múzeá Ferrari a F1

pripravujeme 10 2023

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám

Newsletter

Buďte prvý, kto sa dozvie novinky.

Newsletter