Hlavná \ Víza Rusko

Vízum do Ruska pre občanov SR/EÚ

 

 

Určite neuniklo vašej pozornosti, že krajiny EÚ majú s Ruskou federáciou vzájomnú vízovú povinnosť. Pri vybavovaní ruského víza narazíte na požiadavku predložit voucher od ruského hotela (turistické vízum), alebo pozvanie od ruskej firmy (obchodné vízum). Tieto doklady nie je vždy jednoduché získať a podobne nie je vždy jednoduché správne sa zorientovať v požiadavkách konzulárneho úradu.

Tieto otázky však vôbec nemusíte riešiť, ak zveríte vybavovanie ruského víza do rúk našej spoločnosti, ktorá je zmluvným partnerom spoločnosti Visa Handling Services s.r.o. – Ruské vízové centrum pri Veľvyslanectve Ruskej federácie na Slovensku.

 Zabezpečíme Vám víza podľa Vašich požiadaviek. Stačí, keď nás
budete kontaktovať na našom telefónnom čísle +421 (0)2 2102 5778 alebo +421 904 512495

0000142990_qQyQ47XP0000142989_8eE3xHt9

 

Ako postupovať?

 • Vyberte si potrebný typ víza – viď nižšie.
 • Skontrolujte, či je Váš cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po predpokladanom návrate z Ruska. Pas musí mať minimálne dve voľné stránky.
 • Urobte si fotografiu o veľkosti 3,5 x 4,5 cm.
 • Vyplňte nižšie uvedený formulár a zaplaťte za vízum.
 • Vyplňte dotazník k vízam do Ruska, ktorý nájdete TU
 • Zašlite nám na mail office@ma3oska.sk sken Vášho pasu.
 • Cestovné poistenie (poistenie liečebných nákladov v zahraničí) - pokiaľ ho nemáte, urobíme poistenie za Vás podľa požiadaviek ruského vízového centra.

 

UPOZORNENIE:

Upozorňujeme, že od 22.09.2017 víza do Ruskej federácie obsahujú fotografie.

 

Znamená to, že konzulárne oddelenie bude dávať dôraz na kvalitu fotografií, ktoré budú musieť byť v súlade s nasledovnými požiadavkami:

Farebná fotografia 3,5x4,5 cm na svetlom pozadí s jasným zobrazením tváre v čelnom pohľade, bez okuliarov s tmavými sklami a bez  pokrývky hlavy (s výnimkou občanov, ktorí sú v duchu ich národnej alebo náboženskej príslušnosti zobrazení s pokrývkou hlavy na fotografii v pase).

 

Formulár na uhradenie víza 

ČIŽE, je to JEDNODUCHÉ: Doručíte nám Váš cestovný pas a fotografiu a o všetko ostatné sa postaráme my!

Vaše podklady nám môzete doručiť osobne, poštou alebo kuriérom na adresu:

CK ma3oska travel, s.r.o., Račianska 66, 83102 Bratislava, tel. kontakt  - 0904 512495

 

Druhy víz do Ruska - informácia

Turistické vízum

Turistické vízum sa vydáva občanom SR na krátkodobý pobyt s turistickým zámerom. Vydáva sa jednovstupové a dvojvstupové turistické vízum. Maximálna dĺžka pobytu v RF na turistické vízum je 30 dní. Dvojvstupové turistické vízum sa vydáva len v prípade návštevy s Ruskom susediacich štátov (krajiny SNŠ, pobaltské štáty) alebo krajín, pri návšteve ktorých sa prechádza cez Rusko.

Ceny uvedené v tabuľke sú konečné a zahŕňajú: pozvanie (voucher), konzulárny poplatok, poplatok VHS – RVC, poplatok za službu, prípadne bežné poštovné.

Obchodné (biznis) vízum

Obchodné (biznis) vízum sa vydáva na pobyt v Ruskej federácii s cieľom obchodných rokovaní, konferencií, seminárov, stretnutí s obchodnými partnermi. Vydáva sa jednovstupové alebo dvojvstupové vízum s platnosťou do 90 dní alebo viacvstupové vízum na obdobie jedného roka. Pobyt na území Ruskej federácie na základe viacvstupového víza je obmedzený na 90 dní v priebehu 180 dní. Viacvstupové vízum udelí konzulát len osobe, ktorá predloží kópiu použitého ruského víza za uplynulý rok.

Ceny uvedené v tabuľke sú konečné a zahŕňajú: pozvanie, konzulárny poplatok, poplatok VHS – RVC, poplatok za službu, prípadne bežné poštovné.

 

Doklady potrebné pre vybavenie víza:

 • Turistické vízum – potvrdenie o prijatí turistu (voucher);
 • Obchodné vízum – písomné pozvanie prijímajúcej ruskej organizácie;
 1. cestovný pas s minimálne dvomi čistými stranami, platný minimálne 6 mesiacov po skončení platnosti víza;
 2. vyplnený a podpísaný vízový dotazník;
 3. aktuálna farebná fotografia 3,5x4,5cm na bielom pozadí;
 4. cestovné poistenie – v prípade jednovstupového a dvojvstupového víza musí byt poistenie platné počas celej doby platnosti turistického víza. V prípade mnohovstupového víza musí byt poistenie platné minimálne počas prvej cesty do Ruska. Pri cestách do európskej časti Ruska postačuje územná platnosť poistenia Európa, pri cestách do ázijskej časti krajiny musí byť v poistnej zmluve uvedená územná platnosť Rusko, prípadne celý svet. Minimálne plnenie z poistnej zmluvy – 30 000,00 EUR.

Doplňujúce informácie:

 1. Vstupné vízum vydáva výhradne Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva Ruskej federácie prostredníctvom servisnej organizácie Visa Handling Services s.r.o. – Ruské vízové centrum a jeho vydanie je spoplatnené konzulárnym poplatkom vo výške 35,00 EUR (v prípade zrýchleného vydania víza – 70,00 EUR) a servisným poplatkom VHS – RVC vo výške 25,00 EUR.
 2. CK ma3oska travel, s.r.o. zabezpečuje pre klientov administratívne práce a konzultácie spojené s podaním a vybavením žiadosti o vízum, prípadne ich zastupovanie na konzuláte. V cenách poskytovaných služieb sú zahrnuté konzulárne poplatky a servisné poplatky VHS – RVC.
 3. Rozhodovanie v konaní o udelení vstupného víza do Ruskej federácie je plne v kompetencii Konzulárneho oddelenia Veľvyslanectva RF. Falošné doklady a dotazníky s nepravdivými údajmi budú mať za následok odmietnutie žiadosti o udelenie víza do RF, resp. udelenie zákazu vstupu na územie Ruskej federácie. V prípade odmietnutia žiadosti konzulátom sa konzulárne a servisné poplatky nevracajú.
 4. Všetky doklady potrebné na podanie žiadosti o udelenie víza do Ruska je potrebné doručiť na adresu spoločnosti CK ma3oska travel, s.r.o. najneskôr jeden deň pred predpokladaným dňom podania žiadosti. Cestovný doklad si klient môze u nás prevziať osobne, alebo v zastúpení, alebo mu bude zaslaný poštou. V prípade zasielania dokladu kuriérom túto službu hradí klient.
 5. V prípade expres víza je dodacia lehota víza na tretí pracovný deň (po 13:00 hod.) po dni podania žiadosti na Ruské vízové centrum.
 6. Lehoty vybavovania víz závisia od pracovného kalendára Konzulárneho oddelenia Veľvyslanectva RF, kedy treba brať do úvahy voľné dni a štátne sviatky Ruskej federácie.
 7. Podľa zákona o pobyte cudzincov v Ruskej federácii je cudzinec pri pobyte dlhšom ako 7 dní povinný zaregistrovať sa vo Federálnej migračnej službe. Zaregistrovať ho je povinná pozývajúca, resp. prijímajúca osoba, organizácia alebo ubytovacie zariadenie.
 8. Spoločnosť CK ma3oska travel, s.r.o. je zmluvným partnerom spoločnosti Visa Handling Services s.r.o. – Ruské vízové centrum.

 

Zaujímavosti
21 10 2018, 01:16

Výstava 

Zlatý vek Peterhofu.

Od Petra I. až po Katarínu II. 

 

 

14 08 2018, 12:20
Hodvábna cesta s ma3oska travel 
25 12 2017, 20:42
02 04 2017, 22:03

 

Famózny festival priamo na ČERVENOM NÁMESTÍ - 26.8. - 3.9.2017

 

07 03 2017, 12:38

 

PETERHOF - architektonický skvost Vás ožiari zlatom a očarí neskutočnou architektúrou.

 

 

Mám záujem o ďalšie informácie
Začiatok zájazdu
Koniec zájazdu

Odoslaním formulára potvrdzujete že máte viac ako 16 rokov. Vaše osobné údaje spracujeme iba za účelom vybavenia vašej žiadosti. Viac o ochrane osobných údajov

 

Copyright © 2016 - 2018